Ogłoszenia

Dyrektor Szkoły informuje o pojawieniu się wszawicy wśród uczniów naszej szkoły.

W związku z powyższym prosimy o częste kontrole oraz w przypadku wystąpienia zakażenia wszawicą o nieposyłanie dziecka do szkoły do momentu wyleczenia.

Wskazania profilaktyczne dla rodziców i dzieci:

• związywanie długich włosów lub krótkie fryzury ułatwiające pielęgnację skóry głowy i włosów,

• używanie wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów

• codzienne czesanie i szczotkowanie włosów,

• mycie włosów w miarę potrzeb (nie rzadziej niż raz w tygodniu),

• wyposażenie dzieci w środki higieniczne, takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów,

• systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów oraz systematyczne kontrole
W przypadku zauważenia jaj pasożytów (gnid) lub wszy we włosach należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy.

W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą należy poinformować o powyższej sytuacji pielęgniarkę szkolną lub wychowawcę.

Dyrektor Szkoły

Sławomir Kałużny