Czeska Praga zdobyta!

16 kwietnia uczniowie klasy 5c oraz 7b udali się do stolicy Czech – Pragi. Spacerując po historycznym Moście Karola oraz Rynku Staromiejskim, wysłuchali ciekawych opowieści, m.in. o pomniku Jana Husa. Atrakcją okazał się także słynny zegar Orloj w momencie kiedy wybijał godz. 12.00. Uczniowie przechadzali się także po zielonych ogrodach Petrin Gardens oraz wspięli się na Petrińską wieżę widokową, skąd podziwiali panoramę Pragi, dzięki czemu przez chwilę mogli poczuć się jak w Paryżu, bowiem symbol Petřínskiego kopca jest kopią wieży Eiffela. Unikatowe zbiory i pasjonujące ekspozycje czekały na uczniów w Narodowym Muzeum Techniki: zabytkowe samochody i samoloty, zbiory z dziedziny architektury czeskiej, budownictwa i designu, poligrafii, fotografii, astronomii. Wśród eksponatów nasi podopieczni podziwiali prawdziwe unikaty, na przykład przyrządy astronomiczne z XVI wieku, których używał duński astronom Tycho Brahe, pierwszy czechosłowacki samochód, jeden z najstarszych dagerotypów na świecie. Mimo długich godzin i wielu kilometrów zwiedzania uczniowie z zachwytem podziwili praskie zabytki.