Day: 12 kwietnia 2024

Wycieczka klasy 7c

Dnia 12.04.2024 klasa 7c udała się na wycieczkę w piękne okolice Gór Sowich. Uczniowie zwiedzili kompleks „Włodarz” – największy obiekt projektu ” Riese” w Jugowicach gdzie dużą atrakcją dla młodzieży była przeprawa łodzią po zalanej części podziemi , następnie udali się do Muzeum” militarnego Molke. Ostatnim punktem wycieczki była kręgielnia w hotelu Maria, gdzie uczniowie z wielkim apetytem zjedli pizzę.

Wybuchowe eksperymenty

Dnia 08.04.2024r. Szkolne Laboratorium Przyszłości zamieniło się w LABORATORIUM EKSPERYMENTÓW WULKANICZNYCH! Uczniowie na zajęciach świetlicowych klas 5-8, oraz zajęciach pozalekcyjnych mieli okazję wykonywać piękne kolorowe wulkany.

Woda, ocet, soda oczyszczona i farba to główne składniki świetnej zabawy eksperymentalnej.
Dowiedzieliśmy się, że podczas zmieszania octu z sodą zachodzi prawdziwa reakcja chemiczna.
Ocet to kwas, który wchodzi w reakcję z sodą, czyli zasadą w efekcie czego powstają bąbelki dwutlenku węgla – to była właśnie nasza kolorowa imponująca ława!

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wykonywali doświadczenia i czekali z niecierpliwością na ich wspaniałe i ciekawe efekty.