Day: 9 kwietnia 2024

Wiosna w ogrodzie

Gdy dzień staje się coraz dłuższy, a temperatura coraz wyższa – to znak dla przyrody, że kończy się czas zimowego snu i nadchodzi wiosna. Jest to także czas na przygotowanie ogródków do nowego sezonu. Piękną, słoneczną pogodę wykorzystali uczniowie klas 5c oraz 7b, którzy w ramach innowacji pedagogicznej „Przytul się do drzewa historii” wykonywali wiosenne prace porządkowe wokół szkoły. Uczniowie wypielili skrzynie, w których następnie posadzili kolorowe fiołki, surfinie, petunie i bratki. Z wielkim zaangażowaniem przygotowali podłoże oraz zasiali przed szkołą łąkę kwietną, w której umieszczony został także domek dla owadów. Teren łąki będzie idealnym miejscem obserwacji przyrodniczych roślin i zamieszkujących łąkę owadów. Nasza łąka ma być miejscem przyjaznym dla małych organizmów.