Day: 2 kwietnia 2024

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dzisiaj 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia cały świat włącza się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. Kolor niebieski ma dać osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może wyrazić swoją solidarność poprzez oświetlenie budynku na niebiesko lub dodanie niebieskiego elementu do ubrania.
Natomiast szkolna akcja odbędzie się 8 kwietnia, każdy chętny uczeń i nauczyciel może dołączyć do tej szczególnej inicjatywy, ubierając się na niebiesko lub dodając niebieski element do swojego stroju. Razem zintegrujmy się, zwiększajmy świadomość na temat autyzmu i uczmy się, jak być wsparciem dla osób ze spektrum autyzmu. #ŚwiatowyDzieńAutyzmu

#kocham słyszeć

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kocham słyszeć. Panie Natalia Palczak i Wioleta Kulig przeprowadziły we wszystkich klasach zajęcia, podczas których dzieci poznały zmysł słuchu, jego funkcjonowanie oraz znaczenie, zapoznały się z protezami słuchu: aparatami oraz implantami słuchowymi. Najważniejszym celem spotkań było uwrażliwienie naszych podopiecznych na potrzeby osób z niedosłuchami. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem poznali także podstawowe zwroty w języku migowym. Cieszymy się, że możemy zwiększać świadomość naszych uczniów i kształtować w nich postawy szacunku i tolerancji dla wszystkich ludzi, bez wyjątków!