Day: 12 czerwca 2023

Talent naszego ucznia

Uczeń naszej szkoły Adam Wiśniewski rozwija swój talent pływacki od sześciu lat. Od roku jest członkiem Klubu „Just Swim Beavers” w Jeleniej Górze. W tym roku wraz z klubem uczestniczył w XXI Powiatowej Lidze Pływackiej „O uśmiech dziecka”. Adam w trzech edycjach tegorocznego współzawodnictwa pływał w stylu dowolnym i motylkowym, dowolnym i grzbietowym, dowolnym i klasycznym na dystansie 50m. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swojego talentu.

Piesza wycieczka

Dnia 5 i 6 czerwca 2023r. uczniowie klas 5b i 6a udali się na dwudniową pieszą wycieczkę. Na początku wzięli udział w warsztatach garncarskich na Zamku Świny, podczas których puścili wodze fantazji i ulepili z gliny różne przedmioty. Następnie zwiedzili ruiny zamku na Świnach i poznali jego historię. W końcu udali się na Camping Pod Lasem, gdzie przy pomocy rodziców rozbili namioty. Popołudnie upłynęło im na grach i zabawach. Miłą niespodzianką dla uczniów były pyszne lody ufundowane przez rodziców Zuzi Pustuły. Gdy nastał wieczór, rozpalili ognisko i piekli kiełbaski. Noc pod namiotami spędzili na niekończących się rozmowach i wesołych śpiewach. Dla wielu uczniów był to czas niezapomnianych wrażeń – niektórzy poznali odgłosy pohukującej sowy, inni przez całą noc nie zmrużyli oka.
​    Zdaniem uczniów była to jedna z najlepszych wycieczek i w przyszłym roku chcieliby ją powtórzyć.

Wycieczka do Lubina

W poniedziałek 05.06.2023 r. klasa 1b i 3a udały się na wycieczkę do Lubina. Na początku wyprawy uczniowie zwiedzili stadion piłkarski KGHM Zagłębie Lubin, gdzie mogli zobaczyć pomieszczenia stadionu ,,od kuchni”. Następnie na własnej skórze mogliśmy poczuć się jak prawdziwi piłkarze stojąc na murawie stadionu. Było to niezwykłe przeżycie , zwłaszcza, że wśród naszych najmłodszych jest wielu początkujących piłkarzy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Parku Wrocławskim, gdzie można było z bliska zobaczyć zwierzęta hodowlane, ale i piękne pawie, które spacerowały wśród wycieczkowiczów. Były również wspaniałe, oryginalnych rozmiarów okazy dinozaurów. Ostatnią atrakcją wycieczki były zabawy w Leśnym Parku, gdzie zmęczyliśmy się pokonując przeszkody umieszczone nad ziemią. Mimo iż, brudni i zmęczeni to szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Uśmiechy naszych uczniów bezcenne.

Trójgarb

Dnia 7 czerwca klasy 4c oraz 6b wzięły udział w wycieczce na Trójgarb. Swoją wędrówkę uczniowie rozpoczęli z Lubomina. Po godzinnym marszu udało się dotrzeć do celu, szczytu w Górach Wałbrzyskich, który mierzy 778 m n.p.m. Dodatkową atrakcją jest znajdująca się na Trójgarbie wieża widokowa, z której zobaczyć można Rudawy Janowickie, Ślężę i Radunię, Chełmiec, Góry Kaczawskie i Karkonosze.
Był to już kolejny szczyt, wspólnie zdobyty przez uczniów obydwu klas!