Day: 15 czerwca 2023

Nietypowe lekcje

W czwartek – 15 czerwca uczniowie z klas 4a, 5b, 6a udali się na Zamek w Bolkowie, aby tam odbyć nietypowe lekcje polskiego, historii i plastyki. W trakcie zajęć odbył się plener malarsko- literacki. Uczniowie zmierzyli się z twórczością Szymborskiej – pisali tzw. lepieje, tworzyli obrazy pt.”Z zamkiem w tle” .

Nasza szkoła nawiązała współpracę z zamkiem, tworząc projekt edukacyjny „Z zamkiem za pan brat”. Uczniowie jeszcze nieraz odwiedzą nasz przepiękny zabytek, aby poprzez zabawę poznawać np. zwyczaje średniowiecznych rycerzy, historię Bolkowa czy też legendy naszego pięknego regionu.

Koordynatorami innowacji są nauczyciele: Edyta Madurska, Marta Konopka, Anna Kowalska.

Być jak Szymborska

W ostatnich dniach komisja rozstrzygnęła konkurs „Być jak Szymborska”. Zadaniem uczniów było wybranie dowolnego zdjęcia Wisławy Szymborskiej i ucharakteryzowanie się tak, by przypominać poetkę.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce- Izabela Doszczeczko

II miejsce- Ilaria D’Onofrio

III miejsce- Wiktor Zym

Wyróżnienia:

Nikola Sokołowska

Julia Antecka

Julia Szymańska

Karol Rawski

Mistrzowie historii wybrani

W ubiegłym tygodniu, najlepsi historycy z naszej szkoły, zmierzyli się z testem, walcząc o tytuł „Mistrza historii klas IV” oraz „Mistrza historii klas VI”. Zwycięzcą spośród klas czwartych został Karol Rawski, natomiast najlepiej z klas szóstych poradziła sobie Julia Antecka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególne brawa przesyłamy zwycięzcom!