Day: 21 czerwca 2023

Śmietana w roli głównej

W czerwcu uczniowie naszych świetlic uczestniczyli w zajęciach kulinarnych z cyklu „Kulinarne podróże te małe i te duże, czyli śmietana w roli głównej”. Zajęcia zostały zorganizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że śmietana, podobnie jak inne produkty mleczne, jest dobrym źródłem pełnowartościowego białka, wapnia, fosforu, witaminy A oraz witamin B2 i witaminy B12. Wapń i fosfor wpływają korzystnie na kości i zęby.

Uczniowie z pomocą wychowawców przygotowali następujące potrawy: sos śmietanowo-czosnkowy, naleśniki z bitą śmietaną oraz sernik ze śmietaną.
Bawiliśmy się świetnie!

„Five o’clock tea”

Dzisiaj klasa I a w czasie lekcji języka angielskiego spędziła miło czas na tradycyjnej angielskiej herbatce. Dzięki temu uczniowie mogli poszerzyć wiedzę o kulturze brytyjskiej oraz mieli okazję spróbować tradycyjnej brytyjskiej herbaty z słodką przekąską. Poznali brytyjską tradycję Five o’clock, która ma swój początek na dworze królewskim i jest podtrzymywana do dziś w wielu angielskich domach.
   Mamy nadzieję, że przybliżenie uczniom zwyczajów panujących zarówno na królewskim dworze, jak i w brytyjskich rodzinach spowoduje, że nauka języka angielskiego będzie bliższa sercu każdego ucznia.

Bawiliśmy się świetnie.

Powiatowa Gra Czytelnicza

16 czerwca odbyła się VI Powiatowa Gra Czytelnicza organizowana przez PORE w Jaworze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki „Mikołajek i inne chłopaki”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Szymańska, Maja Łukasińska i Izabella Doszczeczko zajęła III miejsce. Gratulujemy wspaniałej znajomości utworu oraz świetnych przebrań!