Day: 13 czerwca 2023

Wycieczka do Zagrody Sudeckiej

12 czerwca 2023 roku uczniowie klas 5b i 6a udali się na wycieczkę do Zagrody Sudeckiej w Dobkowie. Następnie w towarzystwie geologa pojechali do nieczynnego, malowniczego kamieniołomu w Lubiechowej, gdzie każdy uczeń dostał młotek oraz okulary ochronne i zaczął szukać minerałów, w tym najbardziej charakterystycznych dla naszego regionu agatów. Znalezione okazy uczniowie zabrali do pracowni kamieniarskiej w Dobkowie, mogli obserwować ich cięcie i samodzielnie szlifować kamienie. Następnie w ramach warsztatów zwiedzili ekspozycję Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, dowiedzieli się więcej o wulkanicznej przeszłości regionu oraz mogli poczuć, jak wygląda trzęsienie ziemi na specjalnym symulatorze.

Z uśmiechami na twarzy i plecakami pełnymi znalezionych i wyszlifowanych minerałów wrócili do Bolkowa.

WIOSENNY DZIEŃ SPORTU

To już po raz trzeci 2 czerwca 2023 roku spotkaliśmy się na boisku szkolnym na sportowych zmaganiach drużynowych w klasach I-III i w „0” oddziale przedszkolnym pod hasłem Wiosennego Dnia Sportu. Wszystkie klasy wzięły udział w konkurencjach w których wykorzystaliśmy tym razem rakietki i piłeczki pingpongowe. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi już wkrótce…

Organizatorzy: Iwona Kwiatkowska i Marzena Łącka

„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” został rozstrzygnięty!
Większość uczestników biorących udział w konkursie poradziła sobie z tematem fenomenalnie i pokazała swoje niebywale dobre oko.
Oto wyniki konkursu:
– w kategorii przedszkole:
I miejsce -Izabella Garczyńska,
II miejsce- Cezary Jarosz,
III miejsce – Wojciech Tomaszek,
– w kategorii klas 1-3:
I miejsce- Kaja Andreasik i Antonina Mackiewicz,
II miejsce- Milena Klimek,
III miejsce- Antoni Jarosz,
wyróżnienie- Hanna Daszkiewicz,
w kategorii 4-8:
I miejsce- Kuba Wiernik,
II miejsce- Nikola Sokołowska,
III miejsce- Adam Onoszko,
wyróżnienie- Igor Szmajda.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.