Day: 17 listopada 2023

Telefony zaufania

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z
punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada na całym świecie i w naszej szkole, obchodziliśmy dzień tabliczki mnożenia. To akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku.

Celem tej inicjatywy jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki .Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Zabawa jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. W klasach III-VIII przeprowadzono egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Tego dnia również uczniowie klasy 6a wraz z opiekunem Alicją Suchojad przeprowadzili egzamin wśród mieszkańców Bolkowa oraz pracowników miejskich instytucji m.in. ZGK, MGKiM, Policja.

Dziękujemy tym, którzy zgodzili się na przeprowadzenie egzaminu i wszystkim zaangażowanym w zabawę!

Nauczyciele matematyki