Day: 17 marca 2024

W Starej Kopalni

W czwartkowy dzień uczniowie klasy 1a i 2 b wybrali się na wycieczkę klasową do Wałbrzycha. Już od rana przemierzaliśmy podziemia kopalni ,,Julia” na terenie obiektu Starej Kopalni. Uczestniczyliśmy w zajęciach ,,Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników”, w których przerzuciliśmy węgiel na czas, rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki. Zapoznaliśmy się także z ekspozycją muzealną dotycząca pracy górnika. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych ,,Malowanki gipsowe”gdzie mogliśmy wykazać się kreatywnością w ich malowaniu i ozdabianiu. Dzień wycieczkowy zakończyliśmy aktywnością ruchową w parku trampolin Jump Park. Zabawy na trampolinach nieco nas zmęczyły, ale nie na tyle, by jeszcze w drodze powrotnej umilić sobie i panu kierowcy czas energicznym śpiewem. Ten dzień był niewątpliwie pełen wrażeń. A uśmiechy uczniów bezcenne.