Day: 27 marca 2024

„Z plecakiem do lasu”

Dzisiaj mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach „Z plecakiem do lasu”. Podczas tych zajęć nie tylko poznaliśmy tajniki Bushcraftu, ale także skoncentrowaliśmy się na rozwijaniu naszych umiejętności przetrwania w naturalnym środowisku. Dziękujemy panu Mariuszowi Narelowi za fascynujące i inspirujące spotkanie, które nie tylko dostarczyło nam praktycznej wiedzy, ale również otworzyło nasze oczy na piękno oraz siłę natury.  Uczniowie po takiej lekcji zyskali nie tylko umiejętności praktyczne, ale także głębsze zrozumienie harmonii z przyrodą oraz zdolność czerpania przyjemności z bycia w lesie.

Wyjątkowa akcja

25.03.2024 roku w naszym kuchennym Laboratorium Przyszłości  odbyła się wyjątkowa akcja, łącząca tradycję wielkanocną z dbałością o zdrowe odżywianie!
 Uczniowie grupy świetlicowej, ubrani w kolorowe fartuchy, samodzielnie przygotowali przepyszną sałatkę jarzynową, starannie krojąc ziemniaki, marchewkę, jajka, ogórki i cebulę.  Po wspólnym wysiłku wszyscy zasiedliśmy do posiłku przy pięknie udekorowanym stole, ciesząc się nie tylko smakiem potrawy, ale też wspólnym czasem i budowaniem więzi.
 Podczas zajęć wykorzystano także nowoczesne technologie poprzez użycie kodów QR, co dodatkowo uatrakcyjniło doświadczenie edukacyjne.

Świąteczne warsztaty

Dnia 27 marca odbyły się szkolne warsztaty Wielkanocne, które przygotowali nauczyciele: Marzena Glinka, Urszula Szmajda, Diana Maziarz, Justyna Barańska, Weronika Wojcinowicz, Marta Słowińska- Klepek, Ewelina Małkowska, Konrad Wrona. Uczniowie mieli możliwość tworzyć ozdobne zajączki wielkanocne  oraz kartki świąteczne.

Warsztaty zostały zorganizowane dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli.

Życzymy Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt!