Day: 22 marca 2024

Dzień Talentów 2024

Już po raz 9, Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to huczne święto. 21 marca jest dla naszej społeczności szkolnej zielonym Dniem Talentów, organizowanym przez Bernardę Pawłowską – Waligórę i Natalię Palczak. Tradycyjnie dzień ten rozpoczęliśmy apelem, podczas którego w taneczny nastrój wprowadziły nas dwie grupy – „Mróweczki” pod kierownictwem Pani Angeliki Wojcinowicz z Oddziałów Przedszkolnych oraz fantastyczne dziewczęta z klasy 5c: Vanessa Bieła, Maria Guzowska, Milena Nazarko, Maja Synowiecka i Lena Zieleniewicz. Inscenizację do wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima przygotowała również klasa 7b. Zamiast tradycyjnych lekcji, w klasach 1-3 odbyły się warsztaty Lego – robotyka i programowanie, uczniowie przystąpili do wiosennych prac w „Ogrodolandii” oraz udali się na spacery, w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Na zakończenie wszyscy ze smakiem zajadali się pieczonymi kiełbaskami. Klasy 4-8 również spędziły ten dzień wyjątkowo, biorąc udział w ekologicznych warsztatach terenowych. Klasy 4 i 5 udały się do Siedmicy, gdzie odbyły się zajęcia terenowe prowadzone przez p. Paulinę Kapitan z Nadleśnictwa Jawor. Uczniowie samodzielnie konstruktowali drewniane domki dla owadów, budki lęgowe, rozwiązywali leśne krzyżówki i zagadki. Klasy 6 skierowały się do Gorzanowic, gdzie wraz z p. Damianem Królem z Leśnictwa Kłaczyna sadziły drzewa. Klasy 7 i 8 przybyły do Nagórnika, gdzie wraz z p. Robertem Janowiczem i p. Eweliną Kieres z Leśnictwa Półwieś udały się na leśny spacer. Był to kolejny dzień pełen wrażeń i optymizmu! Data 21 marca zapisuje się po raz kolejny w naszym szkolnym kalendarzu jako czas świetnej zabawy i wiosennej integracji!