Ekologiczna akcja

IMG_20190925_090305W ramach akcji „Sprzątanie świata”, będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska, w naszej szkole odbyła się impreza ekologiczna. Zadaniem uczniów było przygotować transparenty promujące dbanie o środowisko oraz założyć ubrania w barwach związanych z segregacją odpadów. O godzinie 9 odbył się apel, podczas którego mogliśmy zobaczyć inscenizację na temat ochrony środowiska, jak również pokaz eko mody i tańca. Kontynuacją akcji miało być wspólne wyjście w celu uprzątnięcia wyznaczonych terenów, niestety z powodu złych warunków atmosferycznych zostało odwołane. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście – włodarze gminy oraz przedstawiciele osób niepełnosprawnych, którzy przyłączyli się do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska. Całość została przygotowana przez p. Jolantę Makuch oraz p. Bernardę Waligórę.