Jubileusz Niepodległej

Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi.

Podzielona radość jest podwójną radością.

Podzielone cierpienie jest połową cierpienia

Anselm Grun

W dniu 9 listopada 2018 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Współorganizatorami tej doniosłej Imprezy Jubileuszowej pod patronatem Urzędu Miejskiego w Bolkowie była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bolkowie, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie i Przedszkole Samorządowe w Bolkowie.

Uroczystość okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym i artystycznym. Jednymi z honorowych gości imprezy była Rodzina Śliwińskich – potomkowie Uczestnika Powstania Wielkopolskiego, którego grób znajduje się w bolkowskiej nekropolii. Pan Mirosław Śliwiński opowiedział wszystkim zgromadzonym o losach powstańczych swojego ojca śp. Teodora Śliwińskiego. W swobodnej rozmowie z dyrekcją szkoły Pan Mirosław Śliwiński w sposób bardzo uczuciowy okazywał swój podziw dla cyt.

(…) wspaniale zorganizowanej i doniosłej uroczystości (…).

W dalszej wypowiedzi Pan Mirosław powiedział:

(…) Wasze zaangażowanie w występy artystyczne, poczynając od przedszkolaków,
a  kończąc na młodzieży gimnazjalnej, świadczą o Waszej dużej świadomości patriotycznej
i narodowej (…) .

Wymierną oceną poziomu uroczystości jubileuszowej była też wypowiedź wnuków (nastoletnich młodzieńców) Pana Mirosława:

(…) Tak dobrze zorganizowanej uroczystości mogą pozazdrościć Wam szkoły legnickie, do których uczęszczamy (…).

Gromkie brawa, owacje na stojąco, łzy w oczach uczestników uroczystości i otrzymanie takiej pochwały z ust zaproszonych Gości to sukces pracy zespołowej i olbrzymiego zaangażowania wszystkich osób stanowiących zgrany kolektyw. Trudno jest wskazać, kto zrobił więcej, a kto miał mniejszy udział w przygotowaniach i realizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Jako Dyrektor Szkoły Podstawowej im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie chciałbym z całą mocą podkreślić, iż nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużej i skomplikowanej pod względem organizacyjnym uroczystości bez olbrzymiego i bezinteresownego zaangażowania Nauczycieli, Pracowników Obsługi, Rady Rodziców, życzliwych Sponsorów, a także związanych ze Szkołą Podstawową w Bolkowie emerytowanych pracowników. Jestem dumny, że po raz kolejny mogłem liczyć na Państwa pomoc i wysiłek na rzecz rozwoju naszej placówki. Jako szkoła i wszystkie osoby biorące udział w tym tak znamienitym przedsięwzięciu odnieśliśmy olbrzymi sukces. Każdy wkład pracy, nawet ten najmniejszy element, miał ogromne znaczenie i przyczynił się do sukcesu i promocji naszej jednostki w środowisku lokalnym. Nie sposób wymienić z imienia wszystkich osób i ich konkretnych zasług. Z całego serca Wszystkim zaangażowanym osobom dziękuję i gratuluję.

Za wspaniałą współpracę w realizacji tak doniosłej uroczystości kieruję gorące podziękowania do Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaczorowie, a także do Pani Dyrektor i Pracowników Przedszkola Samorządowego w Bolkowie. Wszystkim Przedszkolakom i Uczniom, którzy tak bardzo zaangażowali się w to, aby uświetnić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości gratuluję zaangażowania, talentu i wzorowej postawy patriotycznej.

Tegoroczne obchody jubileuszowe 100  Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę są najlepszym przykładem na to, iż działając razem, można podjąć nawet najtrudniejsze wyzwania i sprostać im na wysokim poziomie, i w tak wspaniały sposób. Jeszcze raz Wszystkim zaangażowanym dziękuję, gratuluję i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz nigdy niemalejącego przekonania o celowości i wartości własnego trudu i wiary w sens  pracy dla innych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. II Armii Wojska Polskiego w Bolkowie

Sławomir Kałużny

Galeria zdjęć i wideo z Uroczystości