Świetlicowe konkursy i imprezy.

Halloween. 27.10.2015

W świetlicy szkolnej IV-VI 27 października 2015 roku, odbyły się zajęcia związane ze świętem Halloween. Na tę okazję specjalnie została przybliżona historia, symbole i zwyczaje związane z tym szczególnym dniem. Uczniowie przygotowali dekorację do sali (nietoperze, duchy, dynie, czarne koty) oraz place plastyczne dotyczące tematu. Również nie zabrakło charakterystycznych dla tego święta zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Zajęcia przeprowadziły nauczyciele: Diana Maziarz i Natalia Palczak.

KASZTANOBRANIE” 2015 – zakończone.

Świetlica I-III i IV-VI Szkoły Podstawowj w Bolkowie im. II Armii Wojska Polskiego już po raz drugi przystąpiła do akcji „Kasztanobranie”, która trwała od  21.09. do 20.10.2015r. i polegała na zbiórce kasztanów z udziałem uczniów klas I-VI. Akcja była dużym wyzwaniem i frajdą dla wychowanków. Uczniowie łącznie zebrali: 1578.5 kg kasztanów.  Pomysłodawcą i koordynatorem zbiórki kasztanów byli: Natalia Palczak, Diana Maziarz, Marta Jabłońska, Emilia Onoszko, Justyna Barańska. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału na przyszły rok.

Owocowy zawrót głowy

Jesień to nie tylko czas spadających liści, ale także sady i ogrody pełne pysznych jabłek, gruszek. Czas ten wykorzystać postanowili uczniowie świetlicy klas IV –VI Szkoły Podstawowej w Bolkowie, którzy  w ramach cyklu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania przygotowali sałatki owocowe i musy jabłkowe. Uczniowie odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem  kroili przyniesione owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona, z których następnie powstały  witaminowe pyszności.  Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały  posiłek przygotowany wraz z wychowawcami: Natalią Palczak, Dianą Maziarz i Martą Jabłońską. W końcu – w zdrowym ciele, zdrowy duch!