Dni otwarte

W piątek 22 marca klasa 8a pojechała do Jawora na Dni Otwarte szkół średnich. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili PCKZiU oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka. Podczas prezentacji zapoznali się z historią szkół oraz ofertą kierunków kształcenia proponowanych na rok szkolny 2024/2025.
Po obejrzeniu prezentacji w PCKZiU uczniowie odwiedzali stanowiska, na których mogli zapoznać się z specyfiką konkretnych kierunków np. technik informatyk, technik programista, technik logistyk, mechanik, cukiernik, fryzjer, sprzedawca. Rozmawiali również z absolwentami naszej szkoły, którzy zdali już egzaminy zawodowe i przygotowują się do matury.
Po I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka oprowadzała nas uczennica klasy II kierunku biologiczno-chemicznego, która jest także absolwentką naszej szkoły. Uczniowie klasy 8a zwiedzili pracownie: języka angielskiego, historii, fizyki. Obejrzeli również przygotowaną prezentację, występy artystyczne oraz wysłuchali dyrektora szkoły, który mówił o szkole, zajęciach dodatkowych i życiu szkoły.