Europejski Tydzień Kodowania

Od 8 do 23 października trwa Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat , który ulega ciągłym zmianom.

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Code Week. Nauczyciele ułożyli i przeprowadzili stacjonarny escape room pt. „Podróż dookoła świata”, którego celem było przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi oraz umiejętności matematycznych. Zajęcia odbyły się w świetlicach szkolnych.

Za aktywny udział w Tygodniu Kodowania nasza szkoła uhonorowana została specjalnym certyfikatem.