Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Zdrowo i bezpiecznie”

We wtorek 25 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO”, przygotowany i przeprowadzony przez logopedę Beatę Szydłowską i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Iwonę Kwiatkowską.

Celem tegorocznego konkursu było propagowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia wśród uczniów, upowszechnianie kultury języka, rozbudzanie zainteresowania poezją współczesną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w eliminacjach klasowych. Komisja w składzie: Urszula Szmajda, Justyna Graszkiewicz i Edyta Żołyńska, oceniła uczniów w trzech kategoriach wiekowych zwracając uwagę na kulturę słowa, dobór tekstu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami zostali:

• w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Olaf Caliński, kl.1c – 69 pkt

II miejsce – Laura Krantz, kl.1c – 68 pkt.

III miejsce – Hana Cinkl, kl.1c – 67 pkt.

• w kategorii klas drugich:

I miejsce – Julia Celuch, kl.2b – 75 pkt.

II miejsce – Oliwia Woźniak, kl.2b – 74 pkt.

III miejsce – Anastassia Reshetylo, kl. 2b – 73 pkt.

• w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Nikola Słaby, kl.3a – 72 pkt.

II miejsce – Julia Dec, kl.3c – 71 pkt.

III miejsce – Lena Nowakowicz, kl. 3a – 70 pkt.

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY!!!