Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

06 listopada 2019 r. w naszej placówce odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
Celem konkursu było: pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa Polski, popularyzacja pieśni o tematyce patriotycznej, upowszechnianie piosenek i pieśni towarzyszącym dziejom Ojczyzny, kultywowanie pamięci o ludziach, którzy walczyli o niepodległość Polski oraz wspieranie rozwoju uczniów.
Na szkolnej scenie zaprezentowało się 13 przedstawicieli klas IV – VIII. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy mnóstwo znanych pieśni patriotycznych, np. „Rotę”, „Niepodległość – trudne słowo”. Wszyscy piosenkarze włożyli dużo trudu w przygotowanie muzyczne oraz interpretację utworów. Na szczególne brawa zasłużyli zwycięzcy wyłonieni przez jury:
I miejsce: Emilia Łącka, która zaprezentowała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”,
II miejsce: Kalina Brymerska,
III miejsce: zespół klasy 5b w składzie: Jagoda Mucha, Nikola Sobczyk, Pola Guzik.

FB_IMG_1573059820973Organizatorki konkursu, p. Monika Szymańska, nauczyciel muzyki oraz p. Natalia Palczak, nauczyciel historii mają nadzieję, że taka forma edukacji przyczyni się do rozwoju zainteresowania dziejami naszej Ojczyzny.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieje, że konkurs na stałe zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń.
❤️🇵🇱❤️