Wiwat Niepodległa!

W dniu 13.11.2019r. uczniowie klas 4-8 mieli przyjemność wziąć udział w apelu z okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowanym przez klasę 7b oraz wychowawcę Natalię Palczak. Oprócz przypomnienia historii walk o wolność uczniowie mieli okazję wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne. Podczas występu w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły uczniom zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Część artystyczna przedstawienia zakończyła się występem Emilii Łąckiej, zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej, która zaśpiewała piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż”.
Wszyscy uczniowie na uroczystą akademię przybyli z pięknymi, przygotowanymi wcześniej, biało – czerwonymi kotylionami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękny występ!

received_1004534406576136